Kurs obejmuje zakres wiedzy systemów CAD/CAM prowadzonych w ramach wykładu dla Studentów II stopnia na kierunku Środki Transportu i Logistyka. Na kursie Studenci poznają programy wspomagające procesy wytwarzania i ich ważną rolę w przemyśle. Kurs obejmuje cykl tematyczny przedstawiający Studentom takie zagadnienia jak:
- historię systemów CAD/CAM,
- działanie systemów CAD/CAM,
- w jakich zakresach te systemy wspomagają procesy wytwarzania,
- działanie wybranych systemów CAD/CAM,
- rozwój systemów wspomagania inżynierskiego.
- Manager: Magdalena Machno
- Manager: Lena Krawczyk
- Manager: Marlena Sołek
- Manager: Lena Krawczyk
- Manager: Marlena Sołek
- Manager: Anna Boratyńska-Sala
- Teacher: Magdalena Niemczewska-Wójcik
Kurs z przedmiotu Badania eksploatacyjne środków transportu dla studentów II stopnia na kierunku Inżynieria Środków Transportu
- Manager: Maciej Michnej
- Teacher: Tymoteusz Rasiński
Kurs pt. Inżynieria Systemów Transportowych przeznaczony jest dla słuchaczy II stopnia kierunku Transport na Wydziale Mechanicznym PK. W ramach kursu omawiane są wybrane zagadnienia z zakresu podstaw projektowania, wytwarzania i eksploatacji środków i systemów transportu bliskiego (przemysłowego). Szczególną uwagę poświęca się problematyce bezpieczeństwa funkcjonalnego dźwignic oraz maszyn transportowo-przeładunkowych objętych obowiązkowym dozorem technicznym. Istotnym wsparciem procesu dydaktycznego na tym kursie są opracowane podręczniki dydaktyczne oraz instrukcje do ćwiczeń aparaturowych laboratoryjnych.
- Manager: Wiesław Cichocki
- Teacher: Piotr Pająk
W ramach realizowanego kursu podejmowane będą zagadnienia w celu omówienia podstawowych pojęć statystycznych, takich jak: wnioskowanie statystyczne, próba, populacja, odchylenia standardowe, wariancja, histogram. Omówione zostaną podstawy analizy danych statystycznych, takie jak: miary położenia, rozproszenia i asymetrii. Realizowane będą założenia w kierunku przedstawienia i omówienia kluczowych metod statystycznych stosowanych do rozwiązywania problemów w transporcie i logistyce. W szczególności omówione zostaną takie metody statystyczne jak: metody badania współzależności danych liczbowych, metody ilościowe i jakościowe wykorzystywane w procesach transportowych, testy zgodności chi-kwadrat, test t-Studenta dla prób zależnych i niezależnych, analiza wariancji Anova, test Wilcoxona, test Manna-Whitney'a, test Kruskala-Wallisa.
- Manager: Teresa Gajewska
- Teacher: Anna Grabarz
- Manager: Teresa Gajewska
- Teacher: Augustyn Lorenc
- Teacher: Elżbieta Wyraz
- Manager: Augustyn Lorenc
- Manager: Jan Kuchmacz
- Teacher: Marlena Sołek
Kurs przeznaczony jest dla studentów grupy 41T1 i jest realizowany jako część programu nauczania w II semestrze lektoratu (ostatnim, przedegzaminacyjnym) na studiach magisterskich w związku z przejściem na zdalny tryb nauczania wobec trwania epidemii koronawirusa.
Kurs będzie obejmował zagadnienia z zakresu Bezpieczeńtwa i eksploatacji środków transportu, a zwłaszcza bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, nowoczesnych systemów bezpieczeństwa w pojazdach, oraz naprawy oraz konserwacji środków transportu. Będą pojawiały się także ćwiczenia powtórkowe obejmujące słownictwo opanowane przez studentów w poprzednich semestrach.
Materiały będą pojawiać się na bieżąco (co 2 tygodnie) z przerwami na zajęcia synchroniczne (na MS Teams) oraz na testy.
- Manager: Katarzyna Starykiewicz